W dniu 26 kwietnia 2019 r. w Piątku we współpracy z Komendą Wojewódzką PSP w Łodzi oraz Zarządem Oddziału Powiatowego ZOSP RP powiatu łęczyckiego odbyły się eliminacje wojewódzkie 42 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Część pisemna została przeprowadzona w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.Po napisaniu testów uczestnicy wspólnie udali się pod pomnik symbolizujący Geometryczny środek Polski, gdzie wszyscy otrzymali pamiątkowe certyfikaty i magnesy oraz zapoznali się z historią Piątku. Następnie grupa udała się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Piątku, gdzie oczekiwanie na wyniki testów pisemnych uprzyjemniali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka J. Piłsudskiego ze specjalnie na ten dzień przygotowanym programem artystycznym. Po zakończonym występie druhowie z OSP Piątek zaprosili przybyłych do zapoznania się ze sprzętem, jaki mają na wyposażeniu oraz z wystawą samochodów pożarniczych.
Po obejrzeniu sprzętu przewodniczący jury druh Marek Duda ogłosił wyniki części pisemnej oraz zaprosił do części ustnej. Po przeprowadzeniu części ustnej wyniki w poszczególnych grupach wiekowych wyglądały następująco:
Grupa I szkoły podstawowe klasa I-VI:
1. Jakub Kuźniarek- powiat sieradzki
2. Szymon Jaros- powiat łęczycki
3. Karol Walczak- powiat łódzki wschodni
4. Julia Rubaj- powiat brzeziński
5. Bartłomiej Czech- powiat łaski
Grupa II szkoły podstawowe klasa VII-VIII, gimnazjum klasa III:
1. Jakub Kujawiński- powiat łaski
2. Bartosz Pietras- powiat wieluński
3. Kamil Strzelczyk- powiat bełchatowski
4. Robert Kubiak- powiat łęczycki
5. Patryk Lesiak – powiat rawski
Grupa III szkoły ponadgimnazjalne:
1. Patrycja Sobantka- powiat pajęczański
2. Szymon Jarząbek- powiat wieluński
3. Mateusz Dziedzic- powiat łódzki wschodni
4. Patryk Miągowski- powiat rawski
5. Dawid Cybulski- powiat łęczycki
Laureaci dwóch pierwszych miejsc z każdej grupy wiekowej będą reprezentować województwo łódzkie w finale centralnym OTWP, który odbędzie się w terminie 31 maja-2 czerwca br. w Złotym Potoku k/Częstochowy.
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Organizatorom oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie turnieju bardzo serdecznie dziękujemy, a w szczególności Pani Krystynie Grabowskiej - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Piątku oraz Pani Janinie Wejt-Świątkiewicz - Prezes Zarządu OSP Piątek.